Polowanie Dian Okręgu Jeleniogórskiego

2015-11-24

W ubiegłą sobotę, tj. 21 listopada 2015r., na terenie obwodu 211 odbyło się I Polowanie Dian okręgu jeleniogórskiego. Nasze łowisko zostało udostępnione Dianom na prośbę Zarządu Okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze oraz Klubu Dian.
Łącznie w polowaniu wzięło udział 17 kobiet. Większość koleżanek przyjechała już w piątek, na wspólną kolację, przy której rozmów o wspaniałej pasji, jaką jest łowiectwo, nie było końca. W sobotę o 8 rano prowadzący polowanie kol. Jacek Kramarz oraz kol. Grzegorz Tarnowski przywitali Diany na polowaniu zbiorowym, gdzie na początku polowania przypomnieli zasady bezpieczeństwa oraz omówili warunki polowania. Piękny górzysty teren, bardzo dobra pogoda i profesjonalna organizacja polowania zapewniły koleżankom niesamowitą przygodę. Odbyło się 5 pędzeń, w między czasie była przerwa na posiłek, którą Diany spędziły przy ognisku. Myśliwym cały czas towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzy. Pokot odbył się już po zmroku, co w połączeniu z pochodniami stworzyło urokliwy nastrój. Królową polowania została kol. Alicja Gąsiorek, a V-ce królową kol. Małgorzata Szlendak - Diana z okręgu legnickiego. Serdecznie gratulujemy zwycięskim Dianom. Po polowaniu organizatorzy zaprosili wszystkich na biesiadę, która odbyła się w Gościńcu pod Gruszą w Starej Kraśnicy, na której wręczone zostały nagrody dla królowej i v-ce królowej oraz upominki dla wszystkich Dian. Na biesiadzie obecny był także kol. Marian Klasiński – Przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Edukacji i Etyki Łowieckiej. Organizatorkami I Polowania Dian były: kol., Aleksandra Baraniecka – sekretarz KŁ „Ostoja” Jelenia Góra, oraz kol. Joanna Szalińska, sekretarz KŁ „Darz Bór” Jelenia Góra oraz założycielka Klubu Dian przy ZO w Jeleniej Górze.
Wszystkie Diany, które brały udział w polowaniu, dziękują KŁ „Ostoja” Jelenia Góra za przygotowanie całego wydarzenia, prowadzącym polowanie za wzorcowy przebieg polowania, podkładaczom i psom za ich ciężką pracę oraz pozostałym kolegom, którzy pomagali w przebiegu polowania za pomoc i współpracę.
Darz Bór

KŁ "Ostoja" Jelenia Góra